25.11.2007

Yunanistanın Çamerya SoykırımıÇamerya arnavutlarına karşı 27 Haziran 1944 yılında etnik temizlik başlatıldı. General Napolyon ZERVAS'ın liderliğini yaptığı EDES çeteleri tarafından 2900 genç ve yaşlı erkek, 214 kadın, 96 çocuk öldürüldü; 745 kadın tecavüze uğradı, 3 yaşından küçük 32 çocuk katledildi ve 5800 ev ve ibadethane yıkıldı ve yakıldı.

Bu soykırımı Lütfen Unutmayın,
27 Haziran 1944 Tarihinde Yunanistan Çamerya'nın 3000 yıllık yerlisi Çamerya Arnavutlarını yurtlarından sürmek için harekete geçmiş. Çamerya Arnavutlarını katletmiş ve yurtlarından sürmüştür. Bu bir insanlık suçudur. Günümüzde batı dünyasından destek alan bu ülke; kendi toprakları üzerinde binlerce yıl yaşamış insanları yok etmiş ve bölgeyi ıssız bir biçimde topraklarına katmıştır.
AB içinde devamlı Türkiye'ye karşı olmaz dayatmalarda bulunan bu ülke kendi suçu ile yüzleşmeli Çam Halkına Topraklarını vermeli ve özür dilemelidir. Bu olaylar geçmiş yüzyıllarda değil bundan 62 yıl önce yaşanmıştır. Medeniyet dersini batının bu ülkesi almak zorundadır.
Herkestende ricam bu zulme uğramış kardeşlerimizin destekçisi olalım.
Çamerya Soykırımını UNUTMAYALIM VE UNUTTURMAYALIM.